Tēva dienā muzejs aicina ģimenes ar bērniem uz programmu “Par rīdziniekiem – Rīgas sargiem tālajos gadsimtos”
Svētdien, 11. septembrī – Tēva dienā, muzejs aicina bērnus kopā ar vecākiem un vecvecākiem apmeklēt Ģimenes dienu “Par rīdziniekiem – Rīgas sargiem tālajos gadsimtos”. Programmā: tematiska ekskursija “Kā Rīgu senāk aizsargāja – vīri, ieroči, mūri” (12.00 – latviešu valodā, 14.00 – krievu valodā); Kolonnu zālē radošas nodarbes bērniem kopā ar vecākiem “Būvē, zīmē, krāso, darini apsveikumu!”. Ģimenes dienas programmas apmeklējums – ar muzeja ieejas biļeti.
Ģimenes dienas ekskursija “Kā Rīgu senāk aizsargāja – vīri, ieroči, mūri” pulksten 12.00 tiks piedāvāta latviešu valodā, pulksten 14.00 – krievu valodā. Ekskursijas gaitā būs arī īpaša iespēja pašiem iepazīt un “pielaikot” bruņinieka, viduslaiku kareivja ekipējumu. Muzeja pedagogs, vēsturnieks Vidvuds Bormanis ekskursijas dalībniekus vedīs “ceļojumā” cauri laikiem un vēsturiskajiem notikumiem, kad rīdziniekiem nācās savu pilsētu aizsargāt, cīnīties par to. Ekskursijas dalībnieki uzzinās, kas radīja drošības priekšnoteikumus iedzīvotājiem senajā Rīgā, kā tapa un kā funkcionēja aizsargmūri un aizsardzības vaļņi, veidojot pašas pilsētas siluetu un dzīves kārtību, aptverot laika periodu no vissenākajiem laikiem līdz 18. gadsimtam. Ekskursijas gaitā tiks arī iepazīti dažādos laika posmos aizsardzībā pielietotie ieroči. Atmiņā paliks gūtās zināšanas par to, kā tapusi un kāda ir muzeja ieroču kolekcija, kā vēstures periodus vizualizē ieroču attīstība un rīdzinieku dzīves mainība. Piemēram, būs interesanti uzzināt, kā akmens laikmetā darināja un pielietoja laivveida cirvjus, krama uzgaļus, raga instrumentus, kā vēlāk vikingu mantojumu nomainīja krustnešu un pilsētnieku ieroči – zobeni, šķēpi, alebardes, arbaleti, stopi un bultas. Ekskursijas dalībnieki nonāks arī laikā, kas kardināli mainīja visu iepriekšējo gadsimtu aizsardzības paņēmienus, jo tika izgudrots šaujampulveris un sākās šaujamieroču “uzvaras gājiens”. Kā tālāk notikumus virzīja rīdzinieki, kā Rīga cīnījās, kā izturēja un auga – stāstu ir daudz.
Pulcēšanās uz ekskursiju muzeja vestibilā. Tā kā dalībnieku skaits ekskursijā, kuras laikā tiks piedāvāta arī atraktīva bruņinieku ekipējuma detaļu apskate un pielaikošana, ir limitēts, iesakām uz ekskursiju pieteikties elektroniski, rakstot: info@rigamuz.lv vai zvanot Komunikācijas darba nodaļai pa tālruni: 67356676.
Radošas darbošanās vietā “Būvē, zīmē, krāso, darini apsveikumu!” muzeja Kolonnu zālē ikviens aicināts no 10.30 līdz 16.30. Tā paredzēta bērnu un vecāku kopdarbībai ar iespēju muzejā gūtās emocijas un zināšanas izteikt būvējot koka namiņus, krāsojot, zīmējot, kā arī veidot sirsnīgu apsveikumu. Kam? Protams, ka šoreiz – tētim, vectēvam, krusttēvam!
Ģimenes dienas apmeklētāji aicināti arī apskatīt visu muzeja pastāvīgo ekspozīciju, izstādi “Viduslaiku Rīgas rakstāmlietas”, kā arī Starptautiskajam Stikla gadam veltīto eksponātu parādi no muzeja krājuma un kuģniecības vēstures ekspozīcijā apskatāmās “Sen aizmirstas lietas jūrniecībā” no cikla “No muzeja krātuvēm”.
Muzeja darba laiks: no 10.00-17.00. Papildu informācija: muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676.
Fragments no gravīras “Rīgas panorāma”. 1612. gads. Autors: Heinrihs Tūms. Izdevējs: Nikolass Mollīns, Rīgā. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājums.