Lietotnē “Mobilly” būs iespējams iegādāties ieejas biļetes uz 50 Latvijas muzejiem
Šonedēļ, sākot ar 15. novembri, muzeji visā Latvijā sāks pakāpeniski vērt durvis apmeklētājiem un pateicoties Latvijas Muzeju biedrības un SIA “Mobilly” kopīgai iniciatīvai 50 Latvijas muzeji ieejas biļetes un pakalpojumus piedāvās iegādāties, izmantojot mobilo maksājumu lietotni “Mobilly”.
Projekta rezultāts – muzeja apmeklētājs saņem pakalpojumus ātrāk un ērtāk, savukārt muzeju nozares dalībnieki spēj piedāvāt vienotu, mūsdienīgu, un kvalitatīvu risinājumu. Lietotne ļaus nodrošināt bezkontakta maksājumus un paātrināt biļešu pārbaudes procesu, kas šajā laikā ir nozīmīgs aspekts, rūpējoties par epidemioloģiski drošu muzeja apmeklējumu. Tāpat jāmin, ka jaunā iespēja turpmāk ļaus muzejiem pārdot biļetes 24 stundas diennaktī tādējādi padarot tos pieejamākus apmeklētājiem, kuri plāno savas brīvdienas, ceļojumus vai vēlas pieņemt spontānus lēmumus. Projekta rezultātā tiek atslogots arī darbinieku resurss, jo samazinās telefona zvani, e-pasti un mazinās rindu veidošanās pie kasēm, tiek celtas arī muzeju darbinieku profesionālās prasmes un veidota jauna pieeja darbam ar sabiedrību.
Lai sāktu izmantot jauno pakalpojumu, nepieciešams lejupielādēt vai atjaunot lietotni un papildināt Mobilly kontu ar bankas karti. Pēc tam izvēlnes joslā jāuzklikšķina uz sadaļas “Citi” un jāizvēlas “Muzeji un izstādes”. Izvēlies muzeju, kuru vēlies apmeklēt, iegādājies QR koda biļeti un dodies uz muzeju. Uzrādīt QR koda biļeti vajadzēs pie ieejas muzejā.
Ja tiek nopirkta biļete ar skolēna, studenta vai pensionāra atlaidi, lūgums atcerēties paņemt līdzi atbilstošu apliecību. Maksa par biļeti paliek nemainīga – arī iegādājoties to Mobilly, biļetes cena ir tāda pati kā pērkot to muzeja kasē.
“Projekta mērķis bija radīt ērtu, drošu un lietotājam draudzīgu norēķinu sistēmu, kas ļauj muzeju nozarei pielāgoties Covid-19 radītajai situācijai un rūpēties par apmeklētāju drošību. Risinājums ir ne tikai ieguvums esošajiem un potenciālajiem muzeju apmeklētājiem, bet arī būtisks solis muzeju nozarei kopumā,” komentē projekta vadītāja, LMB digitālās komunikācijas speciāliste un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja Annija Sauka.
“Priecājamies, ka turpmāk ar Mobilly varēs iegādāties pakalpojumus un ieejas biļetes nu jau 50 muzejos visā Latvijā. Tā ir iespēja atbalstīt kultūrvietas šajā izaicinājumiem pilnajā laikā, nodrošinot bezkontakta maksājumus un padarot biļešu pārbaudes procesu ātru un ērtu gan muzeju darbiniekiem, gan apmeklētājiem,” stāsta Mobilly vadītājs Ģirts Slaviņš.
Lietotnē esošo muzeju profili ir sasaistīti arī ar Latvijas Muzeju biedrības katalogu “Muzeji Latvijā”, kas kalpo kā unikāla Latvijas muzeju datubāze, jo citas līdzvērtīgas iespējas iegūt informāciju par vairāk nekā 180 Latvijas muzejiem latviešu un angļu valodā vienuviet šobrīd nav: https://muzeji.lv/lv/muzeji-latvija
PAR MOBILLY
Ar Mobilly norēķinu sistēmu iespējams apmaksāt autostāvvietas, iebraukšanas maksu Jūrmalā, taksometru pakalpojumus, pasta sūtījumus, iegādāties vilcienu un autobusu biļetes, ziedot, kā arī norēķināties par citām precēm un pakalpojumiem. Mobilly piedāvā sadarbību arī uzņēmumiem, lai to darbinieki varētu izmantot lietotnes sniegtās priekšrocības. SIA “Mobilly” ir licencētā elektroniskās naudas iestāde ar tiesībām sniegt maksājumu pakalpojumus. Licenci ir izsniegusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija, kas regulē un uzrauga Latvijas finanšu sektora dalībniekus.
PAR LATVIJAS MUZEJU BIEDRĪBU
Latvijas Muzeju biedrība ir nevalstiska organizācija, kurā uz brīvprātības principa apvienoti 120 valsts, pašvaldību, privātie un autonomie muzeji kopīgu mērķu īstenošanai un interešu aizstāvībai. Tā ir lielākā šāda veida organizācija Latvijā.
Latvijas Muzeju biedrības misija ir veicināt Latvijas muzeju nozares attīstību, lai stiprinātu nozares kapacitāti un uzlabotu tās konkurētspēju, rīcībspēju un tēlu valsts un starptautiskā līmenī.
LIETOTNĒ MOBILLY PIEEJAMIE MUZEJI
Rakstniecības un mūzikas muzejs, Kārļa Skalbes memoriālais muzejs “Saulrieti”, Latvijas Nacionālais dabas muzejs, Limbažu muzejs, Limbažu muzejs. Panorāmas skatu tornis Limbažu pilsdrupās, Limbažu muzejs. Vecais ugunsdzēsēju depo, Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis Turaidas muzejrezervāts, Ķekavas novadpētniecības muzejs, Pētera Upīša Dārzkopības muzejs, Jāzepa Vītola memoriālais muzejs “Anniņas”, Talsu novada muzejs, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs, Liepājas muzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Mencendorfa nams. Rīdzinieku 17. – 18. gs. māja-muzejs, Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Ainažu jūrskolas muzejs, Smiltenes novada muzejs, Kuldīgas novada muzejs, Ventspils muzejs. Livonijas ordeņa pils, Ventspils muzejs. Ziemeļkurzemes amatniecības centrs ”Amatu māja”, Ventspils muzejs. Piejūras brīvdabas muzejs, Balvu Novada muzejs, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs, Bārdu dzimtas memoriālais muzejs “Rumbiņi”, Jāņa Akuratera muzejs, Krišjāņa Barona muzejs, Raiņa un Aspazijas māja, Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Raiņa muzejs “Jasmuiža”, Raiņa muzejs “Tadenava”, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Andreja Upīša memoriālais muzejs, Andreja Upīša memoriālā māja, Ojāra Vācieša muzejs, Latvijas Nacionālais dabas muzejs, Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija “Skulptūru mežs”, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija, Melngalvju nams, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Tukuma Mākslas muzejs, Durbes pils, Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis”, Pastariņa muzejs, Džūkstes Pasaku muzejs, Mākslas galerija “Durvis”, Tukuma Audēju darbnīca, Ekspozīcija “Sirdapziņas Ugunskurs”.
Projekts tapis pateicoties SIA “Mobilly” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.